Login:
Hasło:
   Strona startowa      O projekcie      Uczestnicy projektu      Moduły szkoleniowe      Harmonogram szkolenia      Ważne dokumenty      Dojazd      Kontakt  
Strona: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7

Kraków: Gdzie diabeł nie może tam… Strażnika miejskiego pośle?

Opublikowano: 25-08-2010

Mieszkając w dużym mieście wciąż narażeni jesteśmy na korki i tłumy ludzi. Czy straż miejska może, w takim razie być na miejscu zdarzenia szybko i o czasie, w dodatku nie zanieczyszczając środowiska spalinami? Okazuje się, że złoty środek znalazła Krakowska Straż Miejska.
Już w najbliższym czasie na ulicach Krakowa pojawią się rowerowe patrole Straży Miejskiej. Ekologicznie, a co najważniejsze skutecznie, bo rowerem łatwiej przedzierać się przez miejską dżunglę. Strażnicy miejscy na jednośladach zadbają o bezpieczeństwo oraz spokój i porządek publiczny w Krakowie w okresie letnim. A to wszystko dzięki porozumieniu jakie zawarto pomiędzy Gminą Miejską Kraków – reprezentowaną przez Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa, a Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie. Policja przekazała nieodpłatnie straży miejskiej 5 sztuk rowerów. Dodatkowo policjanci zobowiązali się nieodpłatnie przeprowadzić szkolenia w zakresie podejmowania interwencji i technik zatrzymywania z wykorzystaniem roweru.
Patrole rowerowe będą pełnić służbę w Centrum miasta, na Plantach Krakowskich oraz na bulwarach wiślanych. Strażnicy miejscy na jednośladach pojawią się również w innych rejonach Śródmieścia Krakowa (II i III Dzielnica, Park Zaczarowanej Dorożki, Park Lotników, alejki spacerowe, boiska, place zabaw i ogródki jordanowskie).
 

PTH Technika sp. z o.o.